Zevnějšku, potažmo pleti, je třeba v těchto dnech věnovat zvýšenou péči, vždyť letošní léto bylo extrémně horké a i když ho většina z nás strávila z velké části v práci, ostrému slunci se úplně vyhnout nešlo. Teď je namístě pleť dostatečně zvlhčit, detoxikovat a dodat jí potřebné živiny, aby zůstala svěží a projasněná. K tomu nejlépe poslouží kvalitní peeling s jemnými částečkami, který pleť patřičně promasíruje, hydratuje a pomůže jí v procesu obnovy. Odumřelé části kůže, které pleť zatěžují a zbytečně čerpají živiny z hlubin pokožky, se díky peelingu odstraní rychleji. Novou, jemnou kůží pak pronikají vitamíny do pokožky efektivněji.
Promasírovat, prokrvit i vyživit v chladných a nehostinných dnech prospěje samozřejmě i pokožce celého těla. Věděli jste, že kvalitní, šetrný peeling můžete používat klidně každý den? Jemné částice svrchní vrstu pokožky nemohou podrážit. Naopak pravidelným používáním zpomalujete stárnutí kůže. Další výhodou kvalitního peelingu je i to, že dlouho a nádherně voní, a to především díky syrovému stavu ingrediencí. Vonné esence snadno ulpí na pokožce a silně se rozvoní. Navykněte si používat tělový peeling střídavě se sprchovým gelem. Budete se cítit perfektně svěží, kůže zůstaně provoněná a hydratovaná a vaše pokožka vám bude vděčná.
Víte, že Dánsko je zemí s nejšťastnějšími obyvateli na světě? Ptáte-li se proč, podle Meika Wikinga, ředitele institutu pro výzkum štěstí v Kodani, je odpovědí HYGGE. Hygge je pocit blaženosti, který vámi pronikne, když svíráte v ruce šálek kávy a díváte se na vycházející rudé slunce na obloze. Pocit, který máte, když se venku rozprší, a vy ležíte doma schouleni pod dekou v teple a pohodlí a posloucháte pravidelné ťukání deště. Nebo když se po dlouhé době sejdete u jednoho stolu s lidmi, na kterých vám záleží, a pocítíte náhlý příval pokory, štěstí a vděčnosti za tento okamžik. Ve stejnojmenné knize Hygge naleznete tipy na to, jak pocity blaženosti a vnitřního klidu ve svém životě znásobit. A my si myslíme, že to na podzim přijde vhod každému.
Krásné a teplem prolnuté září!
Luxusní organický peelingový krém pro
intenzivní rozzáření pokožky. S okurkou, bambuckým máslem a částicemi rubínu a
křemene.
https://www.vivabeauty.cz/plet/salin-de-biosel-gommage-bio-purete-peeling-50ml/
Luxusní peeling s výtažky z mořských
řas a skořicové kůry pro hloubkové čištění, exfoliaci a obnovu povrchových
vrstev kůže od Salin de Biosel
Hledáte jednoduchou sérii cviků, která pomůže
aktivovat svalstvo, zpevnit postavu, zlepšit celkovou obratnost fyzického
aparátu a zároveň bude sloužit jako malá meditace? Pak je i pro vás vhodné cvičení,
kterému se říká Pět Tibeťanů. Že ho znáte? Výborně! Může vám ale prospět mnohem
víc, než jste si mysleli.
Jaké jsou oblasti, ve kterých je praktikování právě těchto pěti prostých cviků, které původně pochází od tibetských mnichů, prospěšné? Z hlediska psychiky je účinným pomocníkem v boji proti negativnímu vnímání a chmurám. Pravidelné cvičení působí na psychickou kondici přímo zázračně: navozuje stav duševní pohody, harmonizuje tělo a mysl, napomáhá získání větší sebedůvěry, uvolňuje a stabilizuje psychický stav.
Cvičení Pěti Tibeťanů nám napomáhá otevřít mysl a přijmout energie proudící z okolní přírody a celého vesmíru. Stimuluje ji vnímat okolní svět objektivně a s pokorou. A to samozřejmě působí na naše psychické prožívání, které pozitivně působí na fyzické fungování našeho těla a orgánů v něm. A to s sebou nese nejen zlepšení naší tělesné kondice a posílení svalů, ale také větší odolnost v psychicky náročných a zátěžových situacích. Pokud k Pěti Tibeťanům přidáte další cvičení, například běh, oblíbené kardio či jiné kondiční cvičení, globálně posílíte imunitu, srdce i krevní oběh.
Pět Tibeťanů cvičte nejlépe ráno, pokud si v ranním shonu uděláte čas. A pokud ne, tak kdykoliv během dne. Důležité je dýchání. Soustřeďte se hlavně na to, abyste vdechovali nosem. Vydechovat lze i ústy. Celou sérii zacvičíte asi za 7 minut, opakovat ji můžete libovolně. Pro začátek zkuste alespoň třikrát. Nedoporučuje se ale překročit množství 21 opakování. Pokud nějakou pozici nezvládnete udělat na sto procent (třeba dostatečně propnout nohy), nezoufejte. Stačí alespoň v náznaku. Klíčem je provádět cviky klidně a v pomalejším rytmu. Nejedná se o aerobik:-)
Jednoduché návody na cvičení naleznete například zde:
https://www.youtube.com/watch?v=FFa_BsJGg1Q
https://www.youtube.com/watch?v=FmqWdAGIs1o
https://www.youtube.com/watch?v=MAlQ0kQ2rLo
Sulfáty, tedy chemické sloučeniny řadící se k síranům, jsou více než několik desítek let přísadou kosmetických přípravků a čistících prostředků. Nejčastěji můžeme na obalech zmiňovaných produktů číst zkratky SLS (sodium lauryl sulfate) nebo SLES, tedy sodium laureth sulfate. Výrobci “obohacují” složení svých přípravků sírany z logického důvodu: jedná se o levné a velmi účinné pěnidlo.
Možná si pamatujete, jak byly v minulosti sírany skloňovány v souvislosti s rakovinou. Můžete být klidní. Opakovaně prováděné toxikologické výzkumy prokázaly, že se jedná o mýtus. Frekvence testování byla průběhem let poměrně četná a souvislost mezi rakovinou a chemickými látkami typu sulfátů se dosud nepodařilo prokázat.
SLS a SLES mají schopnost účinně rozpouštět nečistoty, a jak již bylo řečeno, zajistí také to, že se přípravek dokáže krásně napěnit, což je zejména v případě šamponů nebo zubních past žádoucí efekt. Ačkoliv je množství chemických látek, které se nám jednorázově dostává přes kůži do těla zanedbatelné a našemu organismu by nemělo výrazně škodit, průzkumy, které by dokázaly kvantifikovat dlouhodobý účinek jejich působení ale dosud neexistují. Dalším námětem k zamyšlení je také každodenní působení sulfátů v kombinaci s dalšími chemickými látkami, které do těla přijímáme v potravinách nebo dalších kosmetických přípravcích – témata, na které se zatím výzkumy rovněž nezaměřují.
Jaké okamžité negativní účinky mohou sírany mít a proč je lepší vybírat produkty, které je neobsahují? Jsou-li obsaženy v šamponech a sprchových gelech, mohou zamezit potřebné hydrataci a ve vyšší koncentraci dokonce dráždí pokožku, což jako první zaznamenají ti s citlivější pletí. Způsobí to narušení ochranné vrstvy pokožky, kterou sulfáty v podstatě obrousí.
Pokud tedy nejste závislí na své oblíbené značce, doporučujeme při nákupu mrknout na zadní stranu výrobku a zkontrolovat, zda neobsahuje SLS a SLES. Zabere to vteřinu a odměnou bude dobrý pocit z toho, že nezanášíte organismus další zbytečnou chemickou sloučeninou, která je v produktech v podstatě jen z komerčních účelů.
Vyhýbat se sulfátům by určitě měli ti, kteří mají:
·
citlivou
pleť
·
suchou
pokožku hlavy
·
opakované
záněty a infekce v dutině ústní (afty)
Kosmetika obsahující sulfáty samozřejmě není vhodná pro malé děti.
Jarní detox s sebou
přináší i téma očisty ve smyslu zbavení se přebytečných kil. V následujících
řádcích se pokusíme shrnout výhody běhání a aktivit typu "kardio" a
porovnat je s tradičním posilováním. Vyberte si i vy, co vašemu tělu vyhovuje
lépe, a vydejte se tak vůči svému cíli cestou nejméně
Při výběru sportovní aktivity je třeba se rozhodnout, co za výsledek si od cvičení slibujete: Je vaším cílem zhubnout nebo zpevnit svalovou hmotu? Toužíte po váhovém úbytku či se chcete pyšnit pevnějšími křivkami? Ať tak či onak, odborníci tvrdí, že ideální je kombinace obojího. Pokud nemáte dostatečné časové možnosti nebo jenom chcete začít zlehka a vztah k pravidelnému cvičení si teprve budujete, položte si již zmíněnou otázku.
Specialisté na sportovní aktivity se jednomyslně shodují: Vytrvalostní pohybová aktivita, která náš organismus přiměje spalovat tuky (což je například běh), nám dopomůže odbourat zásoby, které jsou na našem těle takzvaně navíc. Na to je posilování a cvičení ve fitku prakticky neúčinné. Na hubnutí tedy jedině kardio. V rámci kardia je třeba dodržet jedno základní pravidlo: udržet se v režimu, kdy naše tělo tuky spaluje, alespoň 40 minut. To se pozná jednoduše - zvýšenou tepovou frekvencí a frekvencí dechu, pocitově tak, že jsme zadýchaní, stoupne tělesná teplota a v závislosti na zvoleném druhu sportovní aktivity rovněž pociťujeme pnutí v namáhaných svalech.
V posilovně je k efektivnímu cvičení třeba asistence fundovaného trenéra, protože je zřejmé, že chybná volba cviků může našemu tělu spíše uškodit, zvlášť co se týká cvičení na strojích. Pokud se ale rozhodneme cvičit doma, na internetu je nepřeberné množství cviků, které zvládnete s domácím náčiním a jejich návody jsou jednoduché. Při důsledném dodržování pokynů si určitě neublížíte. Pamatujte, že silovým tréninkem nabíráte svalovou hmotu, ale nehubnete. Kombinací obojího v určitém rytmu ale můžete zároveň spalovat, například pokud kombinujete dřepy s výskoky. Pokud ale chcete shazovat kila, zaměřte se primárně na cvičení typu kardio.
Rozhodnete-li se věnovat
kardiu, máte několik možností. Můžete běhat, chodit na páse nebo venku, vybíhat opakovaně schody, a to alespoň
třikrát týdně. Aktivity střídejte, ať zapojíte co největší množství svalstva a
spalujte tak efektivněji. Výhodou kardia oproti silovému cvičení je, že se při
něm více vyplavují endorfiny - hodinka běhu by vás tedy měla udělat šťastnější
než stejný čas strávený v posilovně.
Pamatujte si, že cvičení by
vás nemělo stresovat, mělo by přinášet radost. A v dalším článku se můžete
těšit na několik užitečných tipů na domácí cvičení.
V novém roce lépe a v
souladu s naší planetou! Přečtěte si 5 jednoduchých tipů, které můžete začít
dělat i vy a prospět tak přírodě a životnímu prostředí.
1. Omezení spotřeby
jednorázových plastů
Nákup balené vody cestou do fitnesscentra nebo na recepci
posilovny zbytečně zatěžuje přírodu i vaši peněženku. V současné době je k
dostání nepřeberné množství designových
lahví ze skla či nerezu, které jsou praktické a zároveň stylové.
2. Nákup lokálních
potravin
Podpořte místní prodejce zeleniny či jiných surovin a
navykněte si navštěvovat trhy. Pomůžete
tak omezit dovoz potravin, které jsou v našem regionu přirozeně dostupné.
3. Používání
ekologické kosmetiky
Nakupujte pouze přípravky, jejichž spotřeba minimálně zatěžuje
planetu. Nepodporujte značky, které využívají chemických ingrediencí. Zamezíte
tak testování na zvířatech a kontaminaci odpadních vod. Prospějete i svému
organismu.
4. Třídění odpadu
Povyšte svoje třídící schopnosti na vyšší úroveň! Rozlišujte
komunální odpad dle jeho funkční podstaty. Základem je nemíchat plasty, sklo,
bioodpad, nápojové kartony a elektrotechnické výrobky. Třídit se dá vše a pokud
si zvyknete, nezabere vám to mnoho času.
5. Oveřte si, zda
neplýtváte jídlem
Potraviny se samozřejmě snažíme nevyhazovat. Každému ale
občas zbude v lednici něco, co už dávno prošlo datumem spotřeby. Nakupujme tak,
abychom všechny suroviny spotřebovali či zužitkovali při dalším vaření. Prošlé
"suché" potraviny lze vždy věnovat dál těm, které minimální spotřeba
od konzumace neodradí.
Ještě jednou vše nejlepší do nového roku a nezapomeňte:
nestojí to mnoho chovat se svědomitěji k naší planetě.
Začínáte ráno kávou,
pijete svůj první šálek až po obědě nebo máte ve zvyku dát si dokonce několik
káv denně? Nemusíte mít výčitky - káva vám neškodí, ba naopak!
Lékaři i vědci se shodují, že káva má na organismus pozitivní vliv. Dokonce i pokud trpíte kardiovaskulárními nemocemi, nemusíte si svůj oblíbený nápoj odpírat. Za přiměřenou denní dávku se považuje cca 300 mg kofeinu, což odpovídá asi čtyřem až šesti šálkům. Pokud se pití kávy přesto obáváte, můžete si její chuť vychutnat v bezkofeinové variantě, kterých je na trhu dostání celá řada. Lidem s nižším tlakem se přitom pití kávy přímo doporučuje.
Obecně je známo, že kofein - alkaloid obsažený v kávových zrnech - povzbuzuje činnost ledvin, srdce, mozku, nervů i svalů. V kávě jsou ale také obsaženy antioxidanty, díky kterým naše tělo účinněji bojuje proti všudypřítomným volným radikálům. Zpomaluje se tak stárnutí buněk a zároveň posiluje odolnost nervového i imunitního systému. Přiměřená konzumace zlepšuje koncentraci, stimuluje tělesnou i duševní výkonnost a navozuje pocit duševní pohody. S heslem "nic se nemá přehánět" ovšem přistupujte i ke kávě. Pokud překročíte doporučené množství, přivodíte si stres, krátkodobou neurózu nebo riskujete zhoršení jemné motoriky. Jestliže při učení nebo práci pijete jeden šálek za druhým, vaše schopnost koncentrace se naopak přímo úměrně snižuje.
Hrnečku kávy vypité s přáteli nebo ve vzácné chvíli volna se nic nevyrovná. Dejte si ji jak ji máte nejradši, a to klidně i s mlékem, který nemá na její účinek sebemenší vliv. Na zdraví!
V zimě dostává naše pokožka pořádně zabrat. Velkou
roli v tom hrají samozřejmě mráz a povětrnostní vlivy. Mrazivé počasí pleť
dehydratuje, vítr pleť vysušuje a nízké teploty vedou ke sníženému prokrvení a
prochlazení pokožky. Ani časté střídání teplot zevního a vnitřního prostředí
nám neprospívá. To vše narušuje strukturu pleti a snižuje její přirozenou
obranyschopnost. V zimě je třeba o pleť pečovat trochu jinak než po zbytek
roku. Víte jak?
1. TYP
PLEŤOVÉHO KRÉMU NA ZIMU, JAKÝ JE TEN SPRÁVNÝ?
Často se traduje, že v zimě nemáme používat
hydratační krémy. Že způsobují zamrznutí vody v kůži a její následné
popraskání, ale to v žádném případě není pravda. Tím, že se ženy často bojí
používat hydratační krém, nanesou na pleť většinou jen make-up. V zimě
však kůže potřebuje ještě více vláhy než v létě. Zaprvé kvůli počasí a
zadruhé kvůli tomu, že se více oblékáme, a kůže tak méně dýchá a více hrubne.
2. ZAPOMÍNÁME
NA RUCE
V zimě trpí i naše ruce, a to i když
nemrzne. Důvodem extrémního vysušování pokožky rukou je chladný vzduch, časté
mytí a používání nevhodných mýdel, ať už pevných či tekutých. Je tedy potřeba
mít vždy po ruce vhodný krém, nejlépe s obsahem bambuckého másla nebo aloe
vera. Pravidelným krémováním a nošením rukavic bychom měli vysušení předejít.
3. VODA,
VODA, VODA!
O důležitosti pravidelného doplňování tekutin jsme
si určitě všechny vědomy. Neměli bychom na vodu zapomínat ani v zimě, kdy
nás chladné počasí nenutí doplňovat tekutiny, a kůže se tak stává dehydratovaná
a vysušená. Pokud se zahříváme kávou, svařeným vínem či grogem dosahujeme
bohužel opačného účinku. Nejvhodnější je čistá voda nebo čaj.
4. JEDETE
NA HORY?
Mějte na paměti, že zimní slunce dokáže být skoro
tak ostré jako to letní, obzvlášť na horách. Do vysokých nadmořských výšek
doporučujeme přibalit klasický opalovací krém proti oběma druhům UV záření.
Předejdete tím nejen bolestivě spálené kůži, ale také tvorbě nevzhledných
pigmentových skvrn nebo předčasnému stárnutí pleti. Zimní sluneční paprsky
nepodceňujte ani ve městě.
5.
ZABRAŇME SUCHÝM POPRASKANÝM RTŮM
Spousta z nás i v zimě používá rtěnku,
jenže ta v mrazech zdaleka nestačí. Pokožka rtů je velmi citlivá a rychle
reaguje na teplotu či vlhkost vzduchu. Je tedy potřeba je pravidelně chránit.
Buďto klasickým balzámem na rty nebo třeba olivovým olejem, jehož léčivé účinky
na pleť jsou obecně velmi známé. Doporučujeme ho nanést na noc, kdy se
prasklinky krásně zahojí a rty dostanou potřebnou regeneraci. Prověřenou
ochrannou látkou na rty je také obyčejná vazelína.
Důležitost vody pro lidský organismus je všeobecně známá věc,
vždyť naše tělo je téměř ze 70% tvořeno právě vodou. Víte ale, že existuje i
správné načasování, kdy bychom měli pít a kdy naopak ne? A že pocit žízně je
alarmující stav, ke kterému by nemělo docházet?
Voda v našem těle v kostce
Životodárná tekutina má spoustu nezbytných funkcí. Odplavuje
škodlivé látky, rozvádí po těle minerály, brání přehřátí organismu a rozpouští
živiny. Je nedílnou součástí nejen buněk ale i mimobuněčných prostor - krve,
lymfy, žaludečních a žlučových šťáv. Jen pro představu - během jediného dne
ledviny přečerpají až 180 litrů vody, přičemž vyloučíme zhruba 2,5 litrů.
Vědecké výzkumy dokládají, že stárnutí je zjednodušeně řečeno proces, při
kterém z lidského těla mizí voda. Je tedy zřejmé, že mladistvý vzhled a celková
vitalita se zakládají na vysokém podílu vody v našem organismu.
Bez vody to nejde
Předně bychom se měli snažit vyvarovat stavu žízně. Ve chvíli,
kdy pociťujeme akutní potřebu se napít, je náše tělo dehydratováno a zanedlouho
se může dostavit bolest hlavy či snížená psychická či fyzická výkonnost. Lze to
vyjádřit i matematicky - ztráta tekutin v objemu přibližně 2% tělesné hmotnosti
může mít za následek až 20% ztrátu výkonnosti. Dlouhodobý nedostatek tekutin s
sebou může nést obtíže chronického charakteru - omezení funkce ledvin, zácpu,
lámavost nehtů a vlasů, zhoršený stav pleti nebo například vyšší riziko infekcí
močových cest.
Pijte dobře a často
Základním
pravidlem je doplnit tekutiny hned po probuzení, jelikož během noci tělo velké
množství vody zužitkuje v celé plejádě chemických procesů. Velké množství tekutin
najednou našemu organismu nesvědčí, ba naopak. Nejzdravější je pít v malých
dávkách v průběhu celého dne. Můžete i během jídla, vznikají tak pauzy, což
přispívá ke kontrole pocitů hladu a sytosti. Že pití během jídla zpomaluje
proces trávení označují vědci jako mýtus - výzkumy doposud neprokázaly opak.
Pokuste se nedohánět deficit tekutin než ulehnete ke spánku, to vaše tělo
naopak zatíží. A závěrem připomínáme, že možství alkoholu, kávy a slazených
nápojů by na vašem denním "pitném menu" mělo být co nejmenší.
Téměr každá z nás si ráda užívá hřejivých paprsků a s tím spojenou bronzovou barvu kůže. Opálená pokožka ženám sluší, lichotí celkovému vzezření a někdy si možná připadáme i tak trochu štíhlejší. Hodiny strávené na přímém slunci ale naší kůži zrovna nesvědčí a to i přes to, že použijeme opalovací krém s vysokým faktorem. Pokožka totiž stárne a zvyšuje se i riziko onemocnění kůže. Jak se vyvarovat riziku a zároveň si užívat sluníčka plnými doušky popisujeme v tomto článku.
Jak přímé slunce
působí na
naši pokožku?
Při opalování totiž naše kůže trpí takzvaným fotostárnutím, což je jinak řečeno předčasné stárnutí. Kožní buňky mají totiž díky UVA a UVB ultrafialovému záření tendenci rychleji stárnout. Zatímco UVA záření ovlivňuje hluboké vrstvy kůže, UVB záření naopak postihuje ty svrchní vrstvy a je jednou z hlavních příčin spálení pokožky. Jejich intenzita se v průběhu dne mění (od dopoledních hodin do cca 15. hodiny je nejsilnější). I proto je dermatology doporučováno abychom se v poledne přímému slunci vyhýbali, jelikož v tomto čase je riziko spálení kůže nejvyšší. Omezovat pobyt na sluníčku je také důležitou prevencí před onemocněním kůže.
Opalovací krém na dovolené rozhodně nestačí
Základní prevencí jak zamezit předčasnému stárnutí je samozřejmě používání krému před a po opalování. Důležitý je dostatečně vysoký faktor. Mějte
na paměti, že je důležité netrávit
na přímém slunci celý den.
Tato základní péče vás ale před
fotostárnutím nezachrání.
Pleť totiž podstupuje velkou zátěž a je vlivem slunce dehydrovaná a může
ztrácet svoji pružnost. Nezapomínejte
proto každý den používat
hydratační krém, ideálně ten,
který je vhodný přímo pro pleť vystavovanou slunci a má účinné složky, jež zabraňují vzniku pigmentových
skvrn. Určitě si na dovolenou přibalte
také hydratační (nejlépe gelovou) chladivou masku, která vaši pleť zklidní a zvlhčí. Oční
krém by měl také být součástí vaší kosmetické výbavy, protože právě jemná kůže okolo očí je k předčasnému stárnutí nejvíce náchylná.
Nezapomínejte pravidelně pečovat o vaši pokožku - obzvlášť v období léta. Chraňte své zdraví a zachovejte tak pleť mladistvou a svěží.
Panax ginseng neboli ženšen (v čínštině také kořen
života) a jeho blahodárné účinky jsou známé už více než 5000 let. V čínské
medicíně je tento neobyčejný kořen brán jako zdroj vitality, síly a klíč k
dlouhověkosti. Co všechno ženšen umí a jak jeho účinky využít i doma?
Léčivý efekt napříč celým tělem
Ženšen a jeho působení na lidský organismus je velmi komplexní. Dokáže zlepšovat funkce oběhového systému, centrální nervové soustavy, imunitního systému a pozitivně ovlivňuje psychickou kondici. Mimo jiné obsahuje vitaminy B1, B2, B12, E, aminokyseliny a minerální látky jako je draslík, železo, síra, fosfor nebo vápník. Výzkumy také poukázaly na to, že po užívání ženšenu se u můžu zlepšují sexuální funkce (léčba erektilní dysfunkce). Dále bylo zjištěno, že je velmi účinný při léčbě onkologických nemocí – pomáhá zmírňovat únavu, podporuje psychickou rovnováhu a tlumí rozrůstání metastáz. Zároveň urychluje hojení kožních nemocí a sportovce stimuluje při jejich výkonech.š
Adaptogen zatočí se stresem
Podle výzkumů má ženšen adaptogenní účinky, které nám pomáhají lépe zvládat stresové situace. Na svědomí to mají účinné látky zvané saponiny (ginsenosidy), které působí na centrální nervový systém a postarají se o to, abychom byli klidnější a uměli více pracovat se stresem. A to je v dnešní době určitě potřeba, co říkáte?
Ženšen jako kosmetický zázrak
Výzkumy celé řady kosmetických firem i klinické testy, kterých se účastnilo tisíce žen po celém světě, potvrdily, že kosmetické přípravky s obsahem ženšenu zlepšují vitalitu pokožky. Při pravidelném používání dochází k redukci nevzhledných vaků pod očima i malých vrásek. Pokožka je schopná lépe vstřebávat vodu a tak působí svěže a mladistvěji. Do palety pozitivních vlivů na pleť patří i stimulace produkce kolagenu, který hraje klíčovou roli v pevnosti a pružnosti naší kůže. Popsán je i vliv na zmírnění nadměrné pigmentace a barevné sjednocení pleti. Ženšen pravý se v kosmetice využívá nejen pro přípravu pleťových přípravků, ale můžeme jej objevit i ve vlasové kosmetice nebo jako složku parfémů. Ženšenová kosmetika je vhodná i pro tu nejcitlivější kůži a miminka.
Ženšen u vás doma
Pokud zvolíte sušený kořen, doporučuje se užívat asi 3-10 g denně. Kúra
by měla být maximálně 45 dní dlouhá a to nanejvýš 2x ročně. Odvar připravíte na
mírném ohni povařením 1-1,5g ženšenového prášku, které by nemělo trvat více než
hodinu. Šálek schlazeného nápoje pijte 3x denně. Pacienti, kteří užívají ženšen
proti nemocím srdce či cév mohou ženšen užívat dlouhodobě. Jestliže preferujete
doplňky stravy, běžně k dostání jsou pilulky, tinktury, medy či sirupy.
V neposlední řadě je ženšen
výbornou sladkostí, kterou lze konzumovat v podobě bonbonů, sušenek nebo želé.
Hurá, zdravé mlsání existuje! Kořen ve tvaru lidského těla zkrátka disponuje
celou řadou unikátních vlastností. Vyzkoušejte ho také.
Ano, opravdu máme na mysli nechvalně známý jojo efekt, který si většina z nás spojí s nějakou „zaručeně funkční" dietou. V rámci takových diet se tělo narychlo adaptuje na nový režim a po jejich skončení se ihned navrací do normálu, protože muselo v krátkodobém horizontu přivyknout zacházení, které mu není vlastní. Zpravidla si ponechá ještě nějaké to kilo navrch, aby se zásobilo před další pohromou. Podobně reaguje i naše pokožka. Jojo efekt pleti způsobují chemické ingredience, které sice napomůžou neznatelně vyhladit vrásky, ale zároveň na ní zanechají defekt, o kterém se v reklamách už nemluví. Všechny chemické konzervanty, parabeny a geneticky modifikované organismy, většinou uvedené maličkým písmem na zadní straně balení, pleť výrazně zatěžují. Po ukončení používání přípravku s obsahem běžných chemických aditiv vypadá unaveněji než před prvním použitím a díky odbourávání chemikálií má méně energie na regeneraci.
Dnešním trendem je přírodním bio kosmetika, co neškodí a zároveň funguje. Jednou z takových je i Salin de Biosel, italská značka původem z Říma. Salin de Biosel není žádný kosmetický nováček, má více než 30ti letou tradici a úspěšně se prodává po celé Evropě. Přináší netradiční koncept, v němž kombinuje tradiční a ověřené postupy. V Čechách se prodává od poloviny března v eshopových lékárnách Dr. Max (odkaz). Neobsahuje žádné chemické ingredience a je dokonce vhodný i pro vegany!
Proč ho vyzkoušet? A proč funguje?Všechny přípravky v sobě
snoubí západní fytoterapii (léčbu rostlinami) a principy čínské medicíny. V
rámci fytoterapie využívá více než 100 druhů rostlin, jejichž esence získává
buď z kořenů či kůry stromů, listů nebo květů.
Přitom pracuje s energiemi,
na kterých se zakládá čínská medicína. Jednoduše řečeno: naše pokožka má
určitou energetickou hladinu, kterou je třeba harmonizovat. Trpíte na červené
skvrny? Pokožku musíte ochladit (přípravky s esencemi rostlin, které žijí na
stinných místech a v chladu (Yin rostliny). Má vaše pleť sklon k vysušování a
tvorbě vrásek? Zahřejte ji produkty s ingrediencemi z květin a bylinek, které
mají nejblíže slunci (Yang energie).
Můžete vybírat z
produktů, které se zaměřují na určitou problematiku. A to dává smysl.
Také pořád někam spěcháte a nestíháte číst
složení kosmetických přípravků? Chcete pro sebe kvalitní kosmetiku bez
chemických ingrediencí (které pleť vysilují), ale přesto byste ráda viděla
výsledky?
Máte radost, protože jste si koupila kosmetiku za dobrou cenu a vaše pleť po ní září. Nechceme vám ji kazit, ale udělejte si chvilku čas a podívejte se na složení daného výrobku. Pokud obsahuje parabeny a podivné sloučeniny, jejichž název ani nedokážete vyslovit, dost možná své pleti naopak škodíte. Chemie v kosmetice totiž způsobí, že je vaše pleť vypnutá, hladká a na pohled svěží – tento efekt je ale pouze krátkodobý a jedná se v podstatě o jakýsi zastírací manévr. Ve skutečnosti taková kosmetika pleť zatěžuje a při delším používání způsobí, že stav vaší pleti bude horší než na začátku. Řešení je přírodní kosmetika z kvalitních surovin, které nemohou ublížit ani při dlouhodobém užívání. Negativním důsledkem používání přípravků obsahující chemická aditiva je totiž typický „jojo" efekt, kdy pleť vypadá a působí ještě unaveněji než před prvním použitím.
I proto je stále oblíbenější
kosmetika s přírodními ingrediencemi. Nenajdete v ní složky jako jsou
chemická hnojiva, geneticky modifikovatelné
organismy, chemické konzervanty,
parabeny, propylenglykoly, sulfáty sodné, ropné deriváty, minerální oleje ani chemická barviva. Všechny tyto složky totiž nemají na pleť dobrý vliv
a v dlouhodobém měřítku ji zbavují energie tolik potřebné pro regeneraci.
Přírodní alternativu nabízí italská značka SALIN de BIOSEL, která pochází z Říma a
na českém trhu je v prodeji od března letošního roku. Na poli kosmetiky se ale nejedná o žádného
nováčka, značka má více než 30ti letou tradici a její produkty naleznete v
kosmetických salónech po celé Evropě. Zároveň nabízí luxusní řadu SPA relaxační
kosmetiky, se kterou pracují evropské hotely těch nejzvučnějších jmen. Nemusíte
tedy experimentovat, ale vsadíte na jistotu!
Luxusní péče z přírodních zdrojů
SALIN de BIOSEL kombinuje dva léty prověřené přístupy: odborné
receptury vycházejících ze západní
fytoterapie (léčba bylinami) a východní čínskou medicínu. Specializuje se na harmonizaci pleti, zdraví a
vnitřní
rovnováhu. Zároveň naprosto eliminuje chemické
ingredience a svoje produkty zásadně netestuje na zvířatech ani neoobohacuje
živočišnými látkami. Je tedy vhodná i pro vegany. Zastává názor, že čím více se
pleti dostává přírodních
zdrojů bez
chemických přísad, tím více je
hydratovaná, svěží a zdravá. A to
zní logicky.
Kořen, kůra, list a květ
Kosmetika SALIN de BIOSEL pracuje se speciální technologií, která se zakládá se na kombinaci biovýtažků z kořenů rostlin, kůry stromů, listů a květů. Všechny ingredience podrobuje pečlivému výběru a přináší je v dokonalé kvalitě, díky které dokáže nabídnout pleti unikátní péči. Výsledky pak na sebe nenechají čekat a jsou dlouhodobého charakteru. Zaměřuje se zejména na problematiku jako jsou vrásky, suchá a mastná pleť, začervenalá pleť, kuperóza, akné a jiné kožní neduhy.